sea-dweller-land-1.jpg sea-dweller-port-1.jpg

Oyster Perpetual

Rolex Sea-Dweller
V hlubinách ve svém živlu

Společnost Rolex vyrobila v roce 1967 hodinky Oster Perpetual Sea-Dweller, aby tak čelila výzvě nepříznivých podmínek při dlouhotrvajících průzkumech pod hladinou. Hodinky Sea-Dweller jsou speciálně navrženy pro saturační potápění. Ventil na vypouštění helia eliminuje rizika dekomprese, která vzniká při vynořování, závěrečné fázi podmořského průzkumu, a hodinky se tak vrátí v pořádku na souš.
Když byly v roce 1967 hodinky uvedeny na trh, měly zaručenou vodotěsnost do hloubky 610 metrů, poté, v roce 1978, je již zaručena vodotěsnost do hloubky 1 220 metrů. Model Sea-Dweller v sobě od té doby spojuje všechny prvky moderních potápěčských hodinek.

Hodinky Sea-Dweller byly testovány v reálných podmínkách v roce 1969 v rámci programu Tektit, na kterém se společně podílely NASA, americké námořnictvo a vláda USA. Posloužily během prvních velkých výzkumů podvodních biotopů.
sea-dweller-land-2.jpg sea-dweller-port-2.jpg

Nová tvář potápění

V 60. letech minulého století umožnilo tzv. „saturační“ potápění dlouhodobý pobyt ve velkých hloubkách. To spočívá v tom, že potápěči přebývají po dobu mise v přetlakové komoře, kde je stejný tlak jako pod vodou, kde pracují. To znamená, že absolvují jen jediný proces dekomprese, a to na samém konci plnění úkolu.

Tento proces však může vést k poškození hodinek. Potápěči dýchají směs plynů složenou převážně z helia, jehož mimořádně malé atomy mohou vniknout do pouzdra hodinek. Při návratu na povrch helium zachycené uvnitř pouzdra může vytvořit nadměrný vnitřní tlak, který naruší celistvost pouzdra.
sea-dweller-land-3.jpg sea-dweller-port-3.jpg

Perfektní zvládnutí dekomprese pomocí ventilu pro vypouštění helia

Společnost Rolex tento problém vyřešila v roce 1967, kdy představila model Sea-Dweller, potápěčské hodinky s ventilem pro vypouštění helia. Ventil je přišroubován přímo k pouzdru hodinek, skládá se z hermeticky uzavřeného válce, pístu, těsnění a pružiny a funguje jako pojistný ventil. Jakmile je vnitřní tlak v pouzdře příliš vysoký, ventil se automaticky otevře a umožní atomům helia uniknout.
sea-dweller-land-4.jpg sea-dweller-port-4.jpg

Čitelnost v jakýchkoliv podmínkách

Číselník s indexy Chromalight, vyráběný exkluzivně značkou Rolex, zajišťuje hodinkám Sea-Dweller optimální čitelnost za všech okolností. Hodinové indexy, ručičky, pouzdro a luneta jsou opatřeny luminiscenčním materiálem vydávajícím v tmavém prostředí dlouhotrvající modrou zář. Svítí dvakrát déle než jiné luminiscenční materiály.
sea-dweller-land-5.jpg sea-dweller-port-5.jpg

Posílená vodotěsnost

Hodinky Sea-Dweller se šroubovací natahovací korunkou Triplock, která byla vynalezena v roce 1970 a je nedílnou součástí třístupňového vodotěsného systému. Posiluje nepropustnost 43mm pouzdra Oyster, jehož středová část je vyrobena z jednoho kusu oceli Oystersteel, slitiny obzvláště odolné proti korozi.
sea-dweller-land-6.jpg sea-dweller-port-6.jpg

Hodinky pro mořské živly

Průzkumníci a oceánografové, jako je např. Sylvia Earle, nebo podvodní fotografové, jako je David Doubilet, jsou odhodláni chránit oceán a vědí, že představuje náš nejcennější přírodní zdroj. Jejich vášeň a odhodlanost reprezentují hodinky Sea-Dweller, které zdobí jejich zápěstí.

Od roku 1971 spolupracuje značka Rolex také se společností Comex (Compagnie Maritime d’Expertises), a tak již několik desetiletí je model Sea-Dweller vybavením potápěčů této francouzské společnosti, která se specializuje na podvodní inženýrství, technologie a zásahové práce.

Rolex Sea-Dweller
Výběr modelů

Filtry
FILTR PRO VYHLEDÁVÁNÍ Carollinum.ParameterFilter.RolexAllFilters Resetovat filtry
STYL

Skrýt filtr
Ukaž výsledky
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.