Hamilton
Kořeny značky sahají za hranice Evropy, přesněji do USA. Na začátku milénia firma změnila sídlo a přemístila se kompletně do švýcarského Bielu. Hodinky tak nesou punc originality „Swiss Made“ a jsou synonymem vysoké kvality za přijatelnou cenu. Stále platí, že v sobě snoubí amerického ducha a švýcarskou preciznost. V široké nabídce modelů si vyberou ti, kdo touží po originálním zpracování, líbí se jim svět filmů či aviatiky, a hledají špičkovou časomíru s příběhem.
Pilotky
Značka Hamilton je s letectvím spjata už od roku 1919, kdy se piloti první americké letecké pošty řídili podle jejích hodin a hodinek. Tehdy šlo o lety mezi Washingtonem a New Yorkem.
Ve třicátých letech se na přesnost časomír Hamilton spoléhala již veškerá americká letecká pošta a časem i velké letecké společnosti. Pilotky najdeme v kolekci Khaki Aviation, a to jak mechanické s automatickým či ručním nátahem, tak quartzové s mnoha přídavnými funkcemi.
Army hodinky
Značka je silně spjata s vojenskou historií. Byla dodavatelem časomír pro americké námořnictvo, za první světové války vyráběla pro vojsko náramkové hodinky.
Námořní chronometry dodávala značka během druhé světové války na letadlové lodě a další plavidla, dnes jsou legendární velmi přesné námořní chronometry Model 21 a 22. Army styl se prolíná i do současné produkce, hodinky z kolekce Khaki Field jsou toho důkazem.
Film
Hamilton se zhlédl ve světě filmu, vždyť americký film je dodnes nejpopulárnější na světě. Hodinky tak objevíme ve stovkách scén těch nejznámějších hollywoodských trháků.
Naposledy jste mohli hodinky Hamilton vidět v sérii sci-fi komedií Muži v černém, objevují se i v mnoha dalších snímcích. Hodinky Ventura proslavil už v roce 1961 král rokenrolu Elvis Presley ve filmu Blue Hawaii.
Technologie
Kdo přišel na trh s prvními elektronickými náramkovými hodinkami? A kdo sestrojil první digitálky? Nebyl to Japonec, nýbrž americká firma Hamilton. Progres byl vždy na prvním místě.
V roce 1959 uvedla na trh hodinky Electric, které poháněla baterka. O jedenáct let později se zrodily digitálky Pulsar. Měly futuristický vzhled a byly předvojem velké změny v hodinářském průmyslu.
Dovozce do ČR
Značku pro vás dovážíme do České republiky a následně ji také distribuujeme do partnerských prodejen. Velkoobchodní zastoupení přináší řadu výhod…
U nás si můžete objednat limitované edice a speciální kusy. Poptejte modely, které nejsou skladem, a my vás budeme obratem informovat, kdy budou k dispozici.
Více o značce Hamilton
Hamilton Watch Company je pyšná na americké kořeny sahající až do roku 1892. O rok později se totiž pod stejným jménem začaly v Lancasteru v Pensylvánii vyrábět první kapesní hodinky. Název značky odkazuje do hluboké historie města Lancaster, do roku 1729, kdy ho společně se synem Jamesem založil právník a kolonizátor Andrew Hamilton. Značka vznikla spojením několika hodinářských manufaktur, do historie se zapsala výrobou kapesních hodinek, přesných námořních chronometrů, prvních digitálek i spoluúčastí na vývoji automatického chronografu Calibre 11. Hodinky jsou vyráběné ve Švýcarsku, kvalita a neotřelý design se jim nedají odepřít.
Nejžádanější hodinky Hamilton
Historie značky
Na konci 19. století se Amerika dynamicky proměňovala. Budování železnice bylo klíčové pro infrastrukturu. Značka Hamilton začala dodávat přesné časomíry, které napomáhaly synchronizovat provoz na dráze a pomáhaly snižovat nehodovost.
První světová válka změnila výrobu hodinek, z kapesních se přešlo na náramkové, ty úplně první oficiálně distribuované náramkové hodinky vznikly v roce 1917. Ve dvacátých a třicátých letech se značka proslavila zajímavými pouzdry, od obdélníkových přes soudkovité, oválné k polštářkovým. Vrcholem nestandardních tvarů pouzdra byl trojúhelníkový model Ventura, který se vyráběl již v roce 1957 a populární je dodnes.
Třicátá léta přinesla i rozvoj létání, americká pošta létala z východního pobřeží na západní a piloti se spoléhali na hodinky Hamilton. Druhá světová válka znamenala útlum náramkových hodinek, o to větší zájem byl o zařízení do armádních strojů.
Poválečné období přineslo rozkvět technologií. Hamilton jako první představil elektronické náramkové hodinky Electric a právě tyto bateriové hodinky nosil v soukromí i na veřejnosti zpěvák a herec Elvis Presley. Trojúhelníkové hodinky Ventura proslavil. Kvůli originálnímu vzhledu a interesantní historii se staly ikonou.
Dalším milníkem bylo uvedení prvních LED digitálek Pulsar v roce 1970. Značka koketovala s touto technologií již dlouho, ale výroba nebyla levná a poptávka v šedesátých a sedmdesátých letech vázla. Nicméně dodnes jsou hodinky Pulsar fenoménem, vždyť je nosil i agent 007 James Bond ve filmu Žít a nechat zemřít. V roce 2020 přichází reedice v podobě limitované kolekce v ocelovém a zlaceném pouzdře.
V roce 1969 se také Hamilton podílel na produkci automatického chronografu, výrobu strojku Calibre 11 doprovázely peripetie, japonská a švýcarská konkurence tou dobou pracovala na podobném mechanismu.
Co se hodinkám Hamilton nedá upřít, je silný vztah k filmu a Hollywoodu. Zazářily již na stříbrném plátně v roce 1932, kdy je nosila Marlene Dietrich ve snímku Šanghajský expres. V roce 1951 si zahrály hlavní roli ve válečném filmu The Frogmen a o deset let později byly hodinky Ventura k vidění na zápěstí fenomenálního umělce Elvise Presleyho v muzikálu Blue Hawaii. Hodinky Hamilton se objevily v téměř pěti stovkách filmů.
V roce 2006 začala společnost Hamilton udělovat ceny Behind the Camera, oceňuje významné filmaře posledních let. Od roku 1974 je značka součástí skupiny Swatch Group a silné postavení mezi dalšími výraznými brandy si udržuje dodnes.