Santos de Cartier

Louis Cartier, vnuk zakladatele a šéf pařížské pobočky Cartier, navrhl a vyrobil první náramkové hodinky v roce 1904. Vyžádal si je jeho přítel, objevitel a odvážný letec Alberto Santos-Dumont. Brazilský konstruktér letadel patřil stejně jako Cartier a jejich současník Gustave Eiffel mezi skutečné vizionáře. Toužil po hodinkách na zápěstí, které bude využívat i při pilotování svých létajících strojů.
Hodinky, které mu Louis Cartier ukázal, si okamžitě oblíbil. Ve vyšší společnosti se staly středem pozornosti. Měly stejně jako dnes čtvercové pouzdro s osmi drobnými šroubky a výraznou korunku s modrým safírem. Model za více než století prošel řadou designových úprav, silné DNA zůstalo. Při poslední proměně se designérské studio zaměřilo na pohodlí, správné proporce a ergonomii. Přestavba pouzdra podpořila synergii mezi ním a řemínkem. Elegantní linie dávají na odiv nezaměnitelnou dynamiku hodinek.

Co jste možná nevěděli…

Když Louis Cartier uvedl v roce 1911 na pařížský trh hodinky Santos, požádali ho bratři Pierre a Jacques, zda by je mohli prodávat také oni ve svých buticích v New Yorku a Londýně. Pro oba trhy vznikly specifické modely. Třeba ten britský, hypermoderní, byl v bakelitovém pouzdře s korunkou z rubínu, ten americký měl protáhlejší tvar a ostřejší hrany.
 

Santos-Dumont

Není to tak dávno, co značka Cartier uvedla na trh linii Santos-Dumont osazenou vysoce autonomními quartzovými strojky, které vydrží v chodu až šest let. V roce 2020 přišla s variantou XL, tu pohání mechanický kalibr. Po posledním zásahu designérů jsou hodinky purističtější a nová část produkce je i cenově dostupnější. Hodinky zůstaly věrné původnímu vzhledu známé ikony a vyrábějí se v různých velikostech pouzdra. Zůstal jim i tajný nápis Cartier v nožce římské číslice. Vnitřní šrafovaný rámeček se však přesunul na obvod číselníku. Pouzdro je ocelové, bicolour či zlaté, vždy doprovázené koženým řemínkem se snadnou možností výměny a překlápěcí sponou.

 

Santos 100 

Hodinky vypadají na první pohled podobně jako klasické hodinky Santos de Cartier. Na ten druhý si povšimnete několika rozdílů, tím prvním je korunka, která si zachovala tvar sedmiúhelníku, ale chybí drahokam ve tvaru kabošonu. Dalším je nápis Automatic na číselníku. Zásadní je především vodotěsnost, kterou hodinky mají zvýšenou z obvyklých 30 m na 100 metrů. Což znamená, že Santos 100 vydrží nejen mytí rukou a sprchování, ale i plavání.  


 
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.